Cem Akkılıç

Ne mutlu Türk'üm diyene!

Cem Akkılıç

Şeytanın koynunda...


Kaskatı kesilmişti duydukları karşısında. Hayal kırıklığı değildi belki ama, yaşadığı aşk ile şimdi duyduğu öfke arasında sıkışıp kalmıştı. Bütün olup bitenlere bir açıklama getirmeye çalıştı. Aynada ona bakan yüz, onun yüzü olmaktan çıkmıştı. Gülümsedi ve kahkaha attı. Upuzun koridorda gülen adamı dinlediler bir süre. Neler olduğunu kimseler anlayamayacaktı.

Loş ışıkta ki barın etrafında dolanan kız, plağın arka yüzünü çevirdi ve; ‘’tenin ruhuna sarılamadıysa, kadehindeki son damlayı bitir ve çek git buradan’’ dedi sessizce.

Arzular bir hayal, sevdalar geçici bir mevsimdi Arzu Başarıcı sokağında. Fırtına dindi, ılık esintide inceden bir yağmur çiseledi. Islak caddeyi hayaletler ve cadalozlar doldurdu o anda. Titrek adımlarına eşlik eden müziğin sesi geliyordu hâlâ...

Gerçek olmadığı kadar yalanda değildi bütün bunlar. Kapkaranlık gece gündüze döndü.

Aşkın o kendine özgü tutkulu dünyasında aradığı şeyin adını koymaya çabaladı.

Alfabe de ki bütün harfleri yokladı, yerlerini değiştirdi. Üzerine bir tutam virgül, ünlem, nokta ekledi. En sona koca koca soru işaretleri sıraladı. Bir türlü bulamadı, bulunamadı… Öykü ne başladı, ne de yarım kaldı… Gündüzü geceye döndü. Zihnini ürkütücü karanlık kapladı.

Sokağın sonundaki kırık ve yalnız kalpler orkestrası aniden sustu. Spotlar yandı. Sessiz film bitti. Perde kapandı, tekrar açıldı. Aslında bu, küçük sahnedeki oyunun sonuydu. Başı var mıydı, yok muydu? Bir erkek çocuğu bütün bunları şaşkınlıkla izledi.

Tek kişilik oyunun kahramanı kadın usulca öne doğru ilerdi, etrafı süzdü ve onu ayakta, ağır ritimlerle alkışlayan adamın gözlerine bakarak son sözlerini söyledi.

‘’Şeytanın koynunda uyumak her zaman eğlencelidir.’’

Bitti.

Cem Akkılıç
24 Şubat 2010

Aşk bir sanattır. Bu sanatın içinde sanatçılar ve dublörler vardır. Sahnedeki perde kapandığında ayak seslerini duyarsın.
C.A


Yazmayı seven biri bana neden nazlanır? İstersen sabaha kadar yazabilirsin, yok olmaz dersen bilemem…
Ama şeytanı uyandırırsan onunla ilgilenmelisin… Sesimi duymak istiyorsan yanlış zamanlama, ahali taklada ve onun uyanmasını istemem.
Arzu Başarıcı7 yorum:

Adsız dedi ki...

"İnsanlar aldatmada o kadar ustalaşmışlar ki, şeytanın (bu konudaki) şöhretinin geçmişi (bile) unutulmuştur."Nabi.

Adsız dedi ki...

İnsanlardan kimileri de
Allah'ın dışında eşler ediniyorlar da onları
Allah'ı sever gibi seviyorlar.
İman edenler ise
Allah için sevgice daha kuvvetlidirler.
O zulmedenler,
azabı gördükleri zaman
keşke şunu görselerdi:
Gerçekten güç,
bütün güç Allah'ındır
Gerçekten Allah, azabı şiddetli olandır.
Bk-165

Adsız dedi ki...

Bu kadın 2 yıl kadar önce facede Nihal Atsızcı takılıyordu. Şimdi Cem Akkılıç'ı karalayacağını sanarak sahte hesap açmış... Kürtçülük yapıyor. Arzu Başarıcı böyle bir kişiliktir.

Hakan Aktaş dedi ki...

SEVGİLİ CEM NİHAL ATSIZ KONUSUNDA SENİNLE UZLAŞMAYA KARAR ALDIM. ANLADIM Kİ TURUVA ATI OLUP BEYİNLERİNE KALPLERİNE SIZARAK KIRILMIYORMUŞ PUTLAR. GERÇEKLER ACIDIR DİYİP ERKEKÇE HERZAMAN HER YERDE AP AÇIK İŞLEMEDEN POLİTİKA YAPMADAN DİREK HAYKIRMAK GEREKİYORMUŞ.

ATSIZDAN SOĞUMAM DA CABASI. BAYRAK İÇİN DEĞERSİZ DİYEN SMBOLLERİ BAYRAKTAN DEĞERLİ GÖREN, BİR ASKER KEMALİ SEVİYORUZ REİSİ CUMHUR KEMALİ SEVMİYORUZ DİYEN BİR ADAMIN PEŞİNDEN GİDEMEM. AKÇURA GASPIRALI ATATÜRK GÖKALP YETER EN BAŞTA ATATÜRK TEK BAŞINA YETER. TÜRK Ü NSON YALAVAÇI ATATÜRK!

Adsız dedi ki...

Birader nerene sağlık diyeyim bilmiyorum. Yıllarca piyasada Türkçüyüm diye gezinen Caner Kara isimli sahte Türkçünün baş danışmanı olan, Genç Atsızlar'ın İstanbul sorumlusu olan Portal Günde takma adlı bu orospuyu herkese tanıttığın için teşekkürler. Poşulu Tayma Caner Kara da artık kimlerle ahbaplık etmesi gerektiğini anlamıştır herhalde

Adsız dedi ki...

Anlatılan kişi Arzu Başarıcı tuhaf bir kişiliktir. Atsız tayfasina takılır Türkçü ayakları yapardı. Sahtekar olduğu iyice belli oldu.

Adsız dedi ki...

Bu bayan önceden Genç Atsızlar'da İstanbul temsilcisi idi. Ancak ahlaksız fotoğrafları yayınlanınca Genç Atsızlar bu bayanla ilişkisini kesti.