Cem Akkılıç

Ne mutlu Türk'üm diyene!

Cem Akkılıç

Tarih 29 Ekim 2020


Van’daki bir ilköğretim okulunda başı açık kız öğrenci, mevzuata uymadığı gerekçesiyle sınıfa alınmadı. Ana babasına uyarı yazısı çekildi.  Tekrarı olursa, çocuğun devlet tarafından alıkonulup, cemaatlerin çatısı altına verileceği söylendi. Sınıftaki kapalı çocuklar, açık çocuğu çatal kaşıklarla protesto ettiler.

Gülhane Parkı’nda sevgilisiyle aşk yapan başörtüsüz genç kız, Takunya Libidocusu sitesine konu olur diye parkın güvenlik ekipleri tarafından apar topar uzaklaştırıldı.  Burada başın açık cilveleşemezsin dediklerini anlatan kız, ‘’biz sadece öpüşüyorduk, ne var ki bunda’’ deyiverdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip botoks yaptırdı. Yılların yorgunluğunu atabilmek için üçüncü havuzlu villasının temel atma törenine, devlet erkanı ve iş adamları katıldı. Temel atma rekortmeni Necmettin Erbakan iki yıl önce Cenab-ı Hakkın rahmetine havale olduğu için, kıdem sırasına göre ilk küreği eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül salladı.

Orman bakanlığının bekçilik işi için açtığı sınavlara altı yüz kırk sekiz bin kişi başvurdu. Bunlardan sadece 78 tanesi işe alındı. Geriye kalan altı yüz kırk yedi bin dokuz yüz yirmi ikisine, gidin Anıtkabir’e elinizi açıp dua edin, sonrada ‘’en az üç çocuk yapın’’  tavsiyesinde bulundular.

İlk tesettür olimpiyatları İzmir’de düzenlendi. Zemzem suyu ile karşılanan Yunan bayan yüzme takımı, mayo giydiği için yuhalandı. Bizim sıkmabaşlı voleybolcu kızlar İran’a set bile vermedi. Çok büyük zafer kazanıldı. Hakan Şükür’ü bayan futbol takımın başına antrenör yaptılar. ‘’Türbanla ringe çıkmam’’ diye tutturan, bir önceki olimpiyat şampiyonu kadın boksörümüzün ağzını gözünü patlattılar. Kızcağız ''ringe çıkmadan nakavt olan ilk boksör'' unvanını aldı. Altın haramdır diye gümüş madalya dağıttılar.

Meclis kürsüsünde konuşan türbanlı milletin vekili göz yaşlarına hakim olamayarak, ‘’10 yıl önceki halimize bakıyorum da, çok yol kat ettik ha!..’’ dedi.  Alkışlar arasında yerine dönerken, diğer milletin vekili ile çatttt diye avuç avuca vuruştular.  Kadın milletin vekili çıkışta hayranlarının sevgi seli nedeniyle ezilme tehlikesi atlattı.

Ergenekon’da ilk tahliye dün gerçekleşti. Teğmen rütbesiyle zindana tıkılan Türk subayından özür dilenip, ‘’al kardeşim, bunca sene yanlışlıkla seni içerde tuttuk, işte yarbay rütben, idare et’’ denildi.

Atatürk posterleriyle Samsun’a çıkmaya çalışan bir avuç çılgın Türk’ü, güvenlik güçleri durdurdu. Yol çalışmasını bahane eden güçler; ‘’yolunuzu mu şaşırdınız lan, gidin Sinop’a çıkın’’ diyerek, gençlere otobüs terminaline kadar refakat ettiler.

Yeni Şafak ve Zaman gazetesi Ahmet Hakan’ı transfer edebilmek için kıyasıya kavgaya tutuştu. En sonunda Mustafa Balbay’a iş teklifi yapıldı. Dinci çevrelerde büyük tepki ve şaşkınlık hali var. Durum merakla bekleniyor. ‘’Bu işin içinde kesin mason parmağı var’’ diyenlerin sayısı oldukça fazla.

Apo, İmralı anılarını kitaplaştırdı. ‘’Devlet bana çok iyi baktı, bir kuş sütüm eksikti, ama keşke penceremin sinekliğini de kaldırsalardı’’ diyerek, yazdığı kitabı hayranlarına imzaladı. Kitabın girişinde Ahmet Altan bir teşekkür yazısı kaleme aldı. Sezen Aksu kitabın tanıtımına katkı olur diyerek, ''sahnelere veda turnesini'' uzattı.

Çankaya’nın isminin Ezankaya oluşunun beşinci yılı büyük şenlik ve kutlamalarla gerçekleşti. Gece yapılan havai fişek gösterisinde meraklı bir İmamın sakalı tutuştu. 27 Mayıs günü dini bayram ilan edildi. Bayraklar o gün yarıya inecek!..

Osman Sınav altıncı Kürtçe dizisini çevirdi. Dizi Belçika, Almanya ve Kenya’da çok tutuldu.  Kurtlar vadisi’nin kadın oyuncusu Serpil Tamur ‘’ben rol gereği bile olsa başörtüsü takmam’’ diye ısrar edince, büyük yetenek Emine Şenlikoğlu’na oyunculuk teklifi yapıldı. Şimdi herkes bu bomba transferi konuşuyor.

İlk İslami sosyal ağ sitesi olan Facebook benzeri Yeşil Yüz, bir milyonuncu üyesine kavuştu. Facebook’un Yahudi kökenli patronu Mark Zuckerberg apar topar bir basın toplantısı düzenleyerek, ’’reytinglerimiz çok iyi, telaşlanacak bir durum yok. Türkiye’yi çok seviyorum’’ açıklaması yaptı.

Fethullah Gülen, ‘’Amerika benim ikinci vatanım’’ diyerek, Çin’e yerleşti. Çinlilerin Türkleştirilmesi için çok çalışacağını, 200 küsur mektep açarak bunu kanıtlayacağını ağlayarak savundu. İlk destek okyanus ötesi Başkanı’ndan geldi. Türban takan Çinli kadınların sayısında artış gözlemlendi. Türkleştirilme korkusuyla yaşayan Tibet halkı ise kabus içinde yaşıyor. Japonya beklemede!.. Kore ve Vietnam gelişmeleri yakından takip ediyor.

23 Nisanlara gönderme yapılarak, 29 Ekim 2020 sabahı İmam Hatipli bir öğrenciyi sembolik olarak Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturttular. Kafasında sarık ve takma sakalı ile kameralara sırıtan çocuk, Tutankamun edasıyla, duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Meclis başkanı ilk oturumda konuşurken, badem bıyığının altından hafifçe gülerek; ‘’10 yıl önce Türkiye’nin şeriat ülkesi olmayacağını anlatmaya çalışmıştık, kimse inanmamıştı’’ dedi.

29 Ekim 2020 sabahı Ankara’da bir annenin, yanında küçük oğluyla birlikte sessizce ağlayarak Atatürk’e yalvarırken, ‘’ Atam sen kalk n’olur, artık ben yatayım’’  dediği duyuldu!..

29 Ekim 2010
Cem Akkılıç

* * *

''İlahlar bir kez gelir, sonrakiler ancak külah olabilir.'' C. A

* * *

Hakan Şükür'e medeniyeti kim öğretmeli?

Hakan Şükür efendi bize alınmış, Stadyum programından bir e-posta yollamış ve demiş ki; ''insanları sev biraz sev, ben öyle yapıyorum…'' Ben de bozuk ve imla hatalarıyla yolladığı yazısına cevaben şunu yazdım; dedim ki; eski eşine Fatiha okuttun mu?

Aynen e-postasını yayınlıyorum, imla bozukluğu ile birlikte; ''Salak fatih okunur okutulmaz hahaha salaaaaak imansiz gerzekali.''

Hakan efendinin Fethullah’a olan yakınlığını sağır sultan bile biliyor. Ehh ne diyelim, yolladığı mesajın içeriğine bakınca çok şaşırmadık.

27 yorum:

Filiz dedi ki...

İçim acıdı... Resmen kanım dondu Cem... Adam gibi biri bu gidişata dur demezse zaten olacak olanlar da bunlar malesef... Yeter artık seyirci kaldığımız!...

Adsız dedi ki...

Ordunun, yargının durumu içler acısıysa, bertaraf edilmişse, o zaman ne orduya, ne yargıya umut bağlayacaksın. “Uzaklardan beyaz atlılar gelip beni aydınlığa çıkaracak” diye geceli gündüzlü ufukları da gözlemeyeceksin. Seni kurtarması için ...yeni Atatürk’ler de beklemeyeceksin. Mustafa Kemal Atatürk sen olacaksın, sen… Samsun’a yeniden çıkacaksın..

Adsız dedi ki...

Yun Yolliyg
Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum. Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. Benim halkım demokrasi ilkelerini gerçe...ğin emirlerini ve bilimin öğretilerini öğrenecektir. Batıl inançlardan vazgeçilmelidir.

Atatürk-1926

Bu sözler Genelkurmay arşivinde kayıtlıdır.

Adsız dedi ki...

Bu günlere gelişimizin adım, adım anlatımı; bir bakıma mizahla, izahı da benden olsun GÜLİSTANIN GÜLLERİ makamından...
http://www.selmaerdal.com/?cat=17

Adsız dedi ki...

‎TÜRBAN adlı "şey" ile Başörtüsünü aynı kefeye koyup bize yutturmak isteyenler Türkiyenin % 60-70i Türbanlı deme cürretini bile gösterdiler..Yani sokakta-konserde-markette dolaşan bayanların % 70i Türbanlı imiş!!! Dün 1 günlüğüne ANKARAYA geldim...ATAM için...ANITKABİRİ gözü yaşlı gezdim...ATAMA iki karanfil bıraktım....ONBİNLERCE insan vardı..(toplam 200 bin olacak sanırım) Anıtkabir tıklım tıklımdı....Saatlerce dolaştık...ayrılmak istemedik...Giden varsa bilir...ONBİNLER İÇİNDE 5-10 (beş On ) tane TÜRBANLI ya vardı..ya yoktu...Hani % 70? Nerde bunlar? NEDEN sokakta-markette-konserde varda ANITKABİRDE "hep" YOKLAR ? CUMHURİYET Bayramımız Kutlu Olsun...

Ceyda Atakan

Adsız dedi ki...

Atatürk bir insandı,ilah olarak görmenizi biraz yadırgadım.Yazı her zaman yaptığınız gibi akıl dolu ve şahane olmuş... Yakın geleceğin rontgen sonucu gibi...

Cem Akkilic dedi ki...

Teşekkür ederim. Umalım ki ülkemizin yakın geleceği yazımda anlattığım gibi bir felaketle sonuçlanmaz.

İlah konusuna gelince; bu ülkede Hakan Şükür’ü bile ilah yapmadılar mı?

Adsız dedi ki...

hakan sukur efendi, kimin imanli kimin imansiz.. kimin cok imanli kimin az imanli oldugunu nereden biliyorsun sen...???

islam dininin temel inanc esaslarina gore... imanin kimde oldugu ve kimlerin gercek takva sahibi oldugu sadece ...Allah`in tekelindedir..

sadece Allah`in yetkisinde olan bu yetkiyi hakan sukur yalakasi hangi curet ile gasp ediyor ve Allah`in elinden bu yetkiyi alarak insanlara imansiz diyebiliyor.. ???

kaldi ki insanlara imansiz diyenlerin, dolayli yolla aslinda kendini Allah`in yerine koymasi sebebi ile dinden cikacaklarina dair bilgilerde mevcuttur..

gerizekali saban sukur.. dindarlik show`u yapmadan once islam dinini dogru durust ogren..

zaten gercek islami bilsen boyle ibnelikler yapamazdin.. fettullah orgutu olmasaydi yillarca futbol oynayamazdin..

torpil ile futbol oynayarak kimbilir kimlerin haklarini da gasp ettin..??? gizlice cevirdigin entrikalar ile kimbilir kimlerin futbol hayatlarini bittirdin sen..???

kul hakki yemek muslumanim diyene yakisiyor mu..???

Cem Akkilic dedi ki...

Çıkartın kasetleri Hakan efendinin Galatasaray'a gelmeden bir yıl önce oynanan Bursa-G.S maçını dikkatle izleyin. Hakan Şükür efendinin o maçta nasıl bir futbol sergileyip Galatasaray'a yaranmak için neler yaptığını çıplak gözle görün.

Var mısın birlikte izleyelim mi Fethullahçı Hakan...

Hakan bana hakaret etmiştir. Bunu e-posta yoluyla yapmıştır. Belgelidir, kanıtlıdır. Çıkartır gösteririm yazıları. Ama bunu onun aşırı cehaletine ve almış olduğu Amerikan tabanlı dini eğitime veriyorum.

seyyah dedi ki...

hakan şükür ü niye çekemiyorsubuz anlamadım. Adam dindar diye kariyeri boyunca uğraşıldı hala uğraşıyorlar. O gitti yerine forvet koyamadık.
bu arada 2020 yılına inşallah ulaşır ve çocuklarınıza bu yazıyı okutursunuz ve beraber gülersiniz hey gii günler diye

Adsız dedi ki...

Çok güzel bir eleştiri yazısı, hiciv anlatımı çok iyi ve okurken insan sonu nasıl bitecek diye merak ediyor. Açıkçası yazıyı sırf bu nedenle hızlı okudum. Ve tekrar tekrar okudum.

Ancak asıl merak ettiğimiz gerçekten Türkiye 2020 yılında anlatılan tablo gibi olacak mı?

Şeytanın bile aklına gelmeyecek derecede ustaca bir anlatım olmuş. Teşekkür ediyoruz Cem Akkılıç. Başarılarının devamını diliyorum.

Nezih Yaman

din dedi ki...

Açıkcası Hakan şükür konusunda bir yorum bulunamam. Televizyon aracılığı ile gördüğüm kadarıyla kötü bir Türkçesi yok. Ama yazım hatası kralı olduğu kesin. Hakan şükür'ün feto gülo ile yakınlığı herkes tarafından bilinir. Ama vatan bölücü,düşman biri değildir.

Adsız dedi ki...

Teşekkürler Cem Akkılıç'a... Son derece etkili bir yazı olmuş. Ne olursa olsun ülkemizi yobazlara teslim etmeyeceğiz...

Nazan

Adsız dedi ki...

Var gücümüzle C.H.P'yi 1. parti yapmak zorundayız. Şimdilik tek çözüm bu görünüyor yoksa 2020 gerçek olabilir arkadaşlar.

Nedret Oktay

mert dedi ki...

işte gelecek karsımıza sunulmus bu gıdısata bı dur demenın zamanı geldı arkadaslar 8 sene basbakan olmak ne demek ya dıle kolay bu saltanata bı dur demek bızım elımızde bız ATATÜRK ün cocukları ısek artık bu gıdısatı durdurmak ıcın elımızden gelenı yapmalıyız kendımız için değil gelecek nesıller için geç olmadan başkaldırmalıyız

turk askeri yilmaz dedi ki...

turk gencligi birinci vazifen turk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve mudafa etmektir,muhtac oldugun kudret damarlarindaki asil kanda mevcuttur,sevgili cem arkadasim cok guzel bir hayal yazisi turk gencligi bu hayali kurmaya bile izin vermez,bence bu pasifler dinsizler bunu genclerimiz sayesinde tekmeyi giclarina yiyecekler,ama malasef rte esbaskani oldugu ortadogu yeni haritasi yoluna devam ediyor,zengin libya halki bile amerikanin ve israilin kabile seflerinin hepsine koltuk vaadi ile ic savas cikmistir bunun amaci bop,un yol almasidir yani 2020 de tyurkiye bu sekilde birakmayi dusunmuyorlar secimde giclarina tekme atmazsak ic savas cikmazsa eyaletlestirme olacak ve bop bizde sonlanacak allah sonunu hayira getire ozgurluk ve aydinlik dolu gunler dilerim,

Rengin Kasımpatı dedi ki...

Yine harika bir yazı Cem bey. Teşekkürler. İnanın ailece takip ediyoruz sitelerinizi. Yobazları iyi pataklıyorsunuz. :)):)

Facebook profili olan arkadaşlar eklesin beni lütfen.

https://www.facebook.com/rengin.kasimpati


.

kendiliğinden gelen doğan yazı dedi ki...

DEVAM ET BAKALIM ,DEVAM ET.senin ve herkesin bir hesabı varsa ALLAHINDA bir hesabı var.sen inanma devam et.topu topu yaşasan şurda 35 yılda daha yaşarsın.sonra ne yapacaksın acaba.boşluğa mı gideceğiz biz ölünce herşey bitecek mi? "yok öyle" .Bugün bir anne ve baba ,bebeği veya çocuğu yetiştirirken ona yedirip içirirken o çocukdan ileride birşeyler umarken, biz ziyanda olanlara verilen nimetlerin hesabını kimse sormayacak,bizden kimse birşey beklemeyecek değil mi.biz yemek yiyelim diye ağzımız kendiliğinden olsun.biz koku alalım diye burnumuz kendiliğinden olsun.biz yürüyelim diye ayaklarımız kendiliğinden olsun.biz görelim diye iki tane et parçası durduk yere oldu.biz faydalanalım diye ağaçlar,ekinler meyve vs. versin.çok iyi ya herşey kendiğinden oluyo ne güzel.hmm sana birşey söyleyimmi kimseye söyleme ama tammammı cem!! bu yazı kendiliğinden yazıldı.yani doğa yazdı.yani yazının atası aslında karınca idi.karıncalar ölüp orda yapışılı kaldılar.işte bu yazı ortaya çıktı. çok güzel bir düşünce.biz insanlar çok zekiyiz.havadaki kuş benzinsiz uçuyo asırlardır.biz benzini bulduk uçağı icat ettik, uçak yakıtsız uçmuyor.en büyük icadımız uçak.ama malesef uyduruk.bir küçük sinek benzinsiz uçuyo.evet ya kendiliğinden oluşmuşken bari sinek olarak gelseydin dünyaya cem ya.hiç değilse bir haysiyetin olurdu.

Adsız dedi ki...

acıyorum sizlere...

Adsız dedi ki...

Veni,vidi,vici

Ahmet dedi ki...

değerli kardeşim yapmış olduğun mücadelene sonuna kadar destek oluyorum amma velKİN ??? ergenakon dedi askeri mercileri bitirdiler istihbarat (M.İ.T) onlarda Polis kuvveti onlarda asker desen tırsıttılar geriye ne kaldı Din .......Bakın dikkat edin DİN nahhh kaldı onuda aldılar bizler türkler din denince bir avuç tuz alıp diyen kişinin arkasından koşuyoruz dinide bağladılar mı fetullah gülen efendiye adam istediği fetvayı veriyor diyanetin sesi çıkamıyor (erkekse çıksın :) ) Ben son zamanlarda şu soruyu soruyom kendime :-- Türkiye"de bir seçim oldu ve halkımızın çoğu bu AKP denilen partiye oy verdi acaba onlar çokmu akıllıydıda bu partiye tek başşına iktidar yaptı yada ben çok akıllıyımda oy vermedim İKİLEMDE kalmışım :) "arkadaşım vatan millet edebiyatı bitti" ülkede satılmadık yer talan edilmedik devlet dairesi kalmadı demekki millet bunları istiyor ben burdan kendimi parçalasam boşşşşşşş yapacağım sadece klavye delikanlılığı olur keşke yüreğimi açsamda neler haykırmak istediğimi göstere bilsem burda ama nafile anlatacak konuşulacak o kadar şey varki sadece şunu diyorum bu yalakalar var ya " KURBAN OLSUN HEPSİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK"e mail adresim veriyorum bu konuda dertleşmek isteyen olursa eklesin "blackekinoks@hotmail.com"
Bana yar olmayacak devranın,

İzzet-i ikram'ını seveYİm
Yansın fetoşcuların alayı

Su veren itfaye'nin hortumunu seveyim
Anladı sen onu ;).

Adsız dedi ki...

M-Ü-K-E-M-M-E-L
Bu yazıya Twiterda rastladım. Tapikçinizim.

Adsız dedi ki...

Bu ülke yobazlardan kurtulmak zorunda... Yoksa iyice araplara dönecek...

Adsız dedi ki...

Eleştirilerinizi İSLAMA yüklemeyin..Dini yaşamaya çalışanlar dört dörtlük olacak diye de bir şey yok.Her insan gibi dincilerde hata yapabilir.Sizin yaptığınız eleşiriler tamamıyla kişiye özeldir.Kişileri eleştirip TOPU İSLAMA atmayın.Sizin insanların gözünün içine soktuğunuz yanlışlar yanlışları yapan kişilerin acziyetidir İSLAMIN DEĞİL.İslamda bayanın mahremiyeti sadece başta ya da sadce kalçada değil,İslamda başı da kalçayı da üslubuna uygun kapamaktır.Bir bayan sizin tabirinizle dinci bayan başını kapayıp kalçasını açıyorsa zaten dinini yaşayan bir bayan değildir.Bu bir inanç herkesin yaşayışı da inancı da kendinedir.Siz böyle düşünüyorsunuz diye herkes sizin düşündüklerinizi düşünecek diye de bir şey yok.Herkesin düşüncesi de kendinedir.Sizin düşüncelerinize saygı duyarım bir örtülü olan yanlış yapmış diye tüm örtülüler böyledir dinciler şöyledir diye herkesi aynı kefeye koymanızı da kınarım...

Cem Akkilic dedi ki...

İyi ama KAFA KILI günahsa bacak eti sevap mı? 100%99'u etek giyiyor bu türbanlıların?...

Adsız dedi ki...

Yazılarınızın büyük bir bölümüne katılıyorum. Bir önceki yorumu yapan arkadaşa da katılıyorum. İslam inancıyla dört dörtlük yaşamaya çalışanlarla İslam-cı ları aynı kefeye koymayalım. Ben de sokağa her çıktığımda, girdiğim her ortamda gördüğüm çoğu türbanlı bayanların ya da paralel düşüncedeki erkeklerin varlığından rahatsızım. İslam inancına zarar veren en önemi faktör İslamı satan, kullanan, kendine göre değiştiren İslam-cılardır.

Şeniz dedi ki...

Türkiye Cumhuriyetini yıkmak için her yolu deniyorlar.Millet uyuyor resmen..