Cem Akkılıç

Ne mutlu Türk'üm diyene!

Cem Akkılıç

Atatürk olmak!


Atatürk gibi lider lazım, ya da...

Artık hepimizin birer Atatürk olması gerekiyor!

Hatırlayın;
Topu tüfeği dahi olmadan, bitmiş tükenmiş ve her tarafı düşman ordularıyla kuşatılmış bir ülke, Atatürk sayesinde şahlanarak Cumhuriyeti kurmamış mıydı? Bu ülkenin fedakâr insanları ne bir lokma somun ekmeği, ne de ayaklarında çarığı bile yokken Kurtuluş Savaşını kazanmamış mıydı?

Peki ne oldu o milli ruha?..

Son zamanlarda yaratılan korku imparatorluğu her tarafa sinmiş durumda. Ankara’dan sevgili Ferhat, sohbetimizin sonunda bana veda eder gibi "bakarsın yarın sabah beni de alırlar" derken, O'nun ne kadar umutsuz olduğunu sezebiliyorum. Onuncu köy’e yeni katılan TRT canlı yayın muhabiri Bülent Güler ile telefonda konuşurken, daha ilk sözleri "dünkü Ergenekon operasyonunda kesin alındığını düşündüm Cem" diye başlıyor ve sesimi duyduğuna seviniyor. İnsanlarda inanılmaz bir ürperti başladı. Endişeli ve umutsuz bir bekleyişin ruh hali oluştu. Sanki ''Atatürk’ü seviyoruz'' derken başımıza bir şeyler gelecekmiş gibi birbirimize bakınıp, derin düşüncelere dalıyoruz.

O zaman şimdi:

Tarikat kafasıyla yönetilmek istenilen üniversitelerde Atatürk’ü eleştirmek üstün vasıf sayılıp, serbest bırakılıyorsa...

Asker kaçakları internet forumları açıp, yurtdışından Türk Ordusuna sayıp, sövüyorsa...

Türkiye satılık bir ülke haline getirilip, düşmanların savaşla alamadıklarını para karşılığı satan politikacılara emanet edildiyse...

En önemlisi, bu ülke için canını vermeye hazır vatan evlatları terörist diye fişlenmeye başlanmışsa...

Ve, Atatürk gibi çağların ötesinde bir liderin ilkelerinden mahrum bırakılmaya zorlanan Türk Ulusu, kaybetmeye mahkum hale getiriliyorsa...

Dinleyin dostlar!.. 

Hepimizin Atatürk olma zamanı gelmiştir!

Cem Akkılıç
25 Temmuz 2008

* * *


http://cemakkilic.tumblr.com/post/111406554179/mustafa-kemal-ataturk-d-s-nda-lider-tan-may-z-cem

29 yorum:

Lea Damian dedi ki...

Harikasin Cem,fazla söze gerek yok. Lütfen bu izledigim Videoyu Facebookdaki Mustafa Kemal Sayfasinda paylasman gerekiyor. Her ne kadar ülkemden uzak olsam debu bozuk sapik zihniyetden kurtulmak icin ellerimden geleni yapacagim. ( Türkcemi hosgör pek iyi konusmasamde idare et;)selamlar lea

ustura dedi ki...

Elbet gebericen görüşürüz öbür tarafta

Adsız dedi ki...

Ordunun,
yargının durumu içler acısıysa, bertaraf edilmişse, o zaman ne orduya,
ne yargıya umut bağlayacaksın. “Uzaklardan beyaz atlılar gelip beni
aydınlığa çıkaracak” diye geceli gündüzlü ufukları da gözlemeyeceksin.
Seni kurtarması için yeni Atatürk’ler de beklemeyeceksin. Mustafa Kemal
Atatürk sen olacaksın, sen… Samsun’a yeniden çıkacaksın.

Emine dedi ki...

Hiçbir kuvvetin büyük Atatürk'ü gönlümüzden silmeye gücü yetmemiştir, bundan sonrada yetmeyecek.

öykü dedi ki...

Atamızın ilkelerinden asla ayrılmayacağım ve ödünde vermeyeceğim. Teşekkürler cem.

Ayşen Çetin dedi ki...

Vatanı vatan yapan üzerinde yaşayan onu sevgiyle kucaklayan insanları değilmiydi, bizler vatan sevgisini yüreklerinde hisseden bir karışını bile kaybetmemek uğrunda canlarıyla ödemiş , doğal güzelliklerini korumuş atalarımızdan devraldık ,hıyanetliği gördükçe içim acıyor ...vatan pazara çıkmış yarınlara ne bırakabiliriz ki artık?

dasdadfsf dedi ki...

Rabbim sizi ahirettede ATA nızdan hiç ayırmasın inşaallahhhh (ayırmayacakta eminim.kemalistler koğuşunda buluşmamak dileği ile)

Yönetici dedi ki...

Dasdadfsf bu nasıl bir beddua?..

Yıkıldık gülmekten... Erkek misin kadın mısın belli olmuyor ama sen kesin şeytanın kucağına oturacaksın... Türkçe konuşup, Atatürk'e hakaret eden nankör bir yobazcıksın sen...

Diğer okuyucularım gülsün diye yorumuna onay verdim...

refhanirtem dedi ki...

Atatürk'e niye düşmanlar, zira düşmanları atamızın soyundan olmayanlar Atatürk'ümüze düşmandır dolayısıyla Ülkesi Türkiye'ye de.Ki..çoğu düşman devletler büyük liderliğini kabul etse bile.Atatürk'ü yok istemelerinin diğer nedeni laik cumhuriyeti yıkmak içindir.Her kim ki Atatürk'e dil uzatıyorsa biliniz ki ülkemizin düşmanı ve bölücülerdir.Hepimizin Atatürk olma zamanı artık geldi çok sabrettik çünki 2.Kurtuluş Savaşımız olacaktır.Aynı yolu takip ederek derhal harekete geçmeliyiz dışarıda kimse kalmazsa Atatürk gibi hareket edecek, herkes içeride kalmış olur.henüz daha vakit varken..

Adsız dedi ki...

Türk Cumhuriyeti,toplum ve aile hayatını ve yaşam tarzını kendi
medeniyetinin fikirlerini,kendi zihniyetini,kanıtlamak zorundadır.
“Dinden ilham alan yönetici alçaktır ve
alçakların ülke yönetme hakki yoktur”
Mustafa Kemal Paşa - Bir İmparatorluğun Ölümü
Jacques Benoist - Méchin
1954

Cem Akkilic dedi ki...

Türkiye Yüce Atatürk’ten ne kadar uzaklaşırsa, o kadar karanlığa batıyor. Emperyalizmin kölesi olmak bazılarının hoşuna gidiyor. Bakınız; Arap dünyası.

Adsız dedi ki...

Atatürk'ü sevmeyen bir kişinin ya kanı ya da kişiliği bozuktur. Bu olumsuz özelliklerin temelinde de, Osmanlı'dan beri kuşaklar boyunca süre gelen devşirme olmanın yaratmış olduğu aşağılık duygusunun Türklere karşı tetiklediği kin, Arap seviciliği, dinci kişilik bozukluğu veya hayvandan daha aşağı olmanın bir belirtisi olan, nankörlüğe ve ihanete uygun bir mizaç yatmaktadır. Atatürk'ü sevmeyen kesimlere bakılınca bu durum çok net bir biçimde anlaşılır.

Vanished dedi ki...

Bu uğurda ölmem gerekiyorsa bile hazırım. Asker'deyken komutanlarımın karşısında ettiğim o yemini asla unutmam. Gerektiğinde vazifeye hazırım. Son sözümdür: Varlığım Mustafa Kemal Atatürk'ümün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyet'ine armağan olsun.

Sercan dedi ki...

300 Yunanlı 1 milyon kişilik Pers ordusuyla baş etmiş olabilir. Ama 1 milyon kişilik Yunan ordusu 1 Türkle baş edemez; Atatürk ile.

bigmaster dedi ki...

Nerde ne kadar yobaz,şeriatçı hilafetçi,ümmetçi varsa and olsun ki hepsini temizleyeceğiz bu vatan'dan,Ulu önder Atatürk'ün kurduğu bu Laik,tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetini ite,köpeğe yem etmeyiz,Satılmış olan herkes cevabını en kısa zamanda mutlaka alacaktır,ataları ümmetçi satılık hain Vahidettin gibi de kaçma fırsatı dahi bulamayacaktır.Ey Türk gençliği uyan;arap soylarını bu vatandan def etme vakti gelmiştir.

Adsız dedi ki...

Atatürk’ten başka ölümünün üzerinden 72 sene geçtikten sonra, hiç tanışmadığı, hiç görmediği insanların bedenine imzasını atan bir başka lider var mı dünyada?

Adsız dedi ki...

onur MUSTAFA, gurur KEMAL, şeref ise ATATÜRK'tür...

Selim Çimen dedi ki...

29 Ekim Cumhuriyet bayramı tüm ulusalcılara kutlu olsun.

alex aryan dedi ki...

Boşa kürek çekmeyin. "Millete Rağmen" siyaset olmaz. Millette karşılığınız olacak önce. Millet'i gaza getirip, ayaklanmaya da çağırmayın. Artık yemezler bunu. Boşa uğraşmış olursunuz.

Allah'ın kitabında anlatılan Orta Yol'u tercih edin. Yoksa kaybedenlerden olursunuz...

Abdullah Balcık dedi ki...

Alex isimli şarlatanın kuyruk acısı büyük belliki...Millete rağmen diyor ama o milleti ümmete çevirdiler. Eninde sonunda Türkler kazanacak.. Bu emperyalist uşağı İslamcılar tarihteki çöplükte yerlerini alacaklar...

Cem Akkılıç dedi ki...

Benim yaratıcım Mustafa Kemal Atatürk, kutsal kitabım Nutuk, ibadethanem kışlalardır... Cem Akkılıç

Adsız dedi ki...

Sen Türk Değilsin olsan olsan Türk kimliğine bürünmüş Ermeni asıllı birisin. Sen kimsin ki Türk adına konuşuyorsun. Babası belli olmayan, yaşadığı yer belli olmayan. Karıştırılacak neresi var oraya giden birisin. Aslında senin sitende gezinmek bile senin çıkarına, o yüzden insanın namus duygularını had safhaya çıkartan sitene girmemek lazım.

Cem Akkılıç dedi ki...


Benim babam belli de, Atatürk olmasaydı senin annenin kocası muhtemelen Ermeni olacaktı nankör İslamcı…

Adsız dedi ki...

BU NE AŞKMIŞ BE ATANIZA İSLAMI OKUYUN

Cem Akkılıç dedi ki...

ATATÜRK yeniden yaratıcıdır.Çünkü İslam'ın köleliği ile kavrulmuş bir milleti ümmetçilikten kurtarmıştır.

Okan dedi ki...

sen rastlanabilecek çok ender ,yani tam kemalistsin. bu ruh senin içinde. bunları söylerken yaş olarak küçüğünüm ama nacizane söylüyorum.

ERGENEKON TÜRK dedi ki...

helal olsun cem akkılıç çoğu yazını okudum tüm yazdıkların ve tespitlerin doğru dikkat ederseniz bu şerefsiz türk düşmanları türk kılığına girip islamcılık vs yapıp türklüğe ve türklere en büyük darbeyi vuruyorlar işine gelmeyince herkese ermeni derler ama sonra islam dini ırkçı değil hoşgörülü barışçı bir din derler :) birine ermeni demek için önce türk ve türkçü olmak lazım ama biz gerçek türkleri ne ermeniler ilgilendirir ne de ilkel arabın dini türkiyedeki en büyük tehdit bu islamcı köpeklerdir dolayısıyla da islam bu hainlerin dini kullanmaktan başka yapabilecekleri bir şey yok biz türküz ırkçıyız asıl siz kimsiniz soyunuzu ırkınızı yazın asıl ermeni sizsiniz :))))) atatürk en büyük türktür atatürk türklerin yaratıcısıdır atatürk düşmanı olan türk düşmanıdır bu şerefsizler normalde atatürke birşey diyemiyorlar açıkça ama içlerindeki atatürk düşmanlığını sanalda saçıyorlar hiçbiri düşünemediği ve arabın dininden başka argümanları olmadığı için papağan gibi sürekli aynı şeyleri tekrarlarlar şimdilik türke pek fazla bir şey diyemiyorlar atatürk üzerinden türklüğe saldırıyorlar ama böyle devam ederse o da olacak
işte laikliğin önemi şimdi daha iyyi anlaşılıyor ve bunların cumhuriyet ve laiklik düşmanlarının nedeni de bunların derdi türkün arap-islam sentezi içinde benliğini kaybederek yokolup gitmesi tıpkı osmanlı gibi işte bunlar o yüzden atamız osmanlı derler hep ama bizim atalarımız bellidir bizim atalarımız islam öncesi 10 binlerce yıllık türkler ve son olarak da atatürktür işte atatürkün bu ingiliz işbirlikçisi arap uşağı şeriatçı bu ucube devleti halifeliği vs kaldırması ezanı türkçeleştirmesi ayasofyayı müze yapması yobazları asması arapçayı kaldırması islami çoğu hurafeyi kaldırıp türkleştirmesinden ve medenileştirmesinden dolayı atatürk düşmanıdırlar
atatürk kurtuluş savaşında dış düşmandan çok içerideki bu işbirlikçi hain dincilerle savaştı ve kaybettiler işte kuyruk acıları burdan geliyorlar sözde kutsal arap dini için hristiyanlarla bile işbirliği yaparlar ama allah onlarla dost bile olmayın diyordu :))))) devşirme islam halifesi zaten hristiyanların yahudilerin en büyük islam düşmanlarının kölesiydi :)))) islamcılara saldırmaya devam türklüğün en büyük düşmanı bunlardır bugün açılım yapan kürtleri şımartan pkk ile görüşen türk düşmanlarını sevindiren yine bu islamcılardır türkün dini türklüktür allahı (TANRISI) atatürktür nokta

ERGENEKON TÜRK dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Murad Aliyev dedi ki...

Yedi düveli dize getiren,esaret zincirlerin parçalamış, insanımızı hanedan sultalarına kul olmaktan çıkarmış, özgür yurttaşlar hane getirmiş, mazlum Milletlerin kurtuluş bayrağı olmuş ve hatta düşmanları olan emperyalist ülke liderlerinin adından saygı ile bahsettiği Ulu Önder ATATÜRK'ü, maalesef ülkemizde hortlayan damat Ferit torunları hedef tahtalarına oturtmuş durumdalar. Onlarda biliyorlar ki, Ulu Önderin tarihte yaşayan yerini. Yaptıkları; bir anlamda Atatürk ile uğraşmak, kendi silik kişiliklerine, devşirme ruhlarına, tarihe mal olmuş bir önderle uğraşıyor görüntüsü vererek tatmin olmaktır. Lakin, kabahatın en büyügü bizde. Rehavet içinde uyuduk vesselam. Derin uykulardan uyanmaya başladık......