Cem Akkılıç

Ne mutlu Türk'üm diyene!

Cem Akkılıç

Türban yok dedi, kapının önüne koydular


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Bardakoğlu, bunu daha öncede çok defa dile getirmişti. Artık mevcut iktidarın canına tak etmiş olmalı ki, ‘’vay efendim sen misin bunu diyen’’ diyerek, sepetleyip kapının önüne koydular. Yıllardır yönettiği Diyanet İşleri’nden apar topar kovuldu.

Oysaki laikliğin
temel kalelerinden birisiydi orası…

Din ile vicdan hürriyetinin arasındaki en hassas çizgiydi…    

Bu ülkede İslamiyeti en iyi bilen kişi, ‘’İslam’da türban’ın yeri yoktur’’ açıklamasını defalarca yaparak insanları bilinçlendirdiği için işinden olabiliyorsa, varın siz düşünün Arap bezi türban’ı reddeden kadınların başlarına neler gelecek neler…

Siz bakmayın Ilımlı İslamcıların ‘’endişe edilecek bir şey yoktur, isteyen takar, istemeyen takmaz’’ dediklerine. O palavralara aklı selim olanlar inanmıyor zaten. Çünkü Siyasal İslam’ın gözlerinin bir türlü doymadığını sağır sultan bile biliyor artık.

Atatürk’ün kurduğu tüm kalelere şiddetle saldırmaya devam ediyorlar. İşlerine gelmeyeni şutlayıp, kendi adamlarına kapıları sonuna kadar açıyorlar. Medeniyet yolunda ilerlemesi gereken bir ülkeyi istila edip, çağlar öncesinin kara deliklerine atmanın en kolay yollarından birisini yaparak; kurucusunun fikirlerini ve inşa ettiklerini yok etmeye yeltenerek halkın bam teli olan dine dokunuyorlar. Dine siyaseti bulaştırarak İslam’a hakaret ediyorlar.

Sosyal ve modern yaşamla asla bağdaşması mümkün olmayan, 1400 yıl öncesinin fikirlerine ve modeline karşı duran herkesi, ya terörist diye fişliyorlar ya da haklarında uydurmaca işlem yaptırıyorlar.

Baskı, yasal olmayan telefon dinlemeler, tutukluluk halleri, nereye varacağı belli bile olmayan yargılamalar, dipsiz zindanlar… Sonu olmayan denklemler gibi, karmaşa arasında Türkiye'nin içini oyuyorlar.

Diyanet İşleri Başkanı dik duruşunu, İslam’a saygısını ve Atatürk’e olan derin bağlılığını hiçbir zaman bir adım bile geri atmadan ısrarla sürdürmeye devam etti. Cumhuriyetin ilk coşkulu yıllarında verilen resepsiyonlarla şimdikileri kıyasladı. Ortaya çıkan tabloyu cesurca anlattı, Çankaya'yı boykot etti. “Atatürk’ün gösterdiği önemi kimseden görmedik” diyerek Saygının olmadığı yerde beş dakika durmam demeye getirdi. Ve durmadı da!..

Sözün kısası; İslam dinini siyasete meze yapanların, İslam’ı insanlara en iyi ve en doğru biçimde anlatan güler yüzlü babacan tavırlı başkanını kurban etmeleri ne bir tesadüftür ne de başka bir açıklaması olabilir!..

Diyanetin laik başkanı, dincilerle dindarların arasındaki en belirgin sınır çizgisini koyarak bir anlamda kendi ipini kendisi çekmiş oldu.

Çünkü İslam’da türban yok dedi, kapının önüne koydular.

Hepiniz mutlaka duymuşsunuzdur. Eşeği saldım çayıra, otlaya karnını doyura diye başlayan ilginç bir türkü karışımı nakaratımsı şarkımız vardır…
Şayet bir ülkede vatanseverler azalıp, eşek akıllılar çoğalıyorsa; eşekler cennetine gitmenin en kolay yolu diye yutturarak, bu saftorik eşeklere bir çuval ot verip, kapatmak gerekir.

Eşeklerde de kıl var ya bol miktarda, türbanlasınlar işlem tamamlanıversin. Bakalım tabiat kanunlarını nasıl poşete sokuverecekler!

Bir tek o kaldı çünkü…

Cem Akkılıç
15 Kasım 2010

16 yorum:

türbanlı lez dedi ki...

işte wowturkey denilen sitesindeki profil sayfamızın görüntüsü

http://img143.imageshack.us/img143/6735/wowturkey.jpg

nerelerde oldugu hala bilinmiyor. kesin o türbanlı kız kardeşide denetçidir sitedeee.

Adsız dedi ki...

sevgili Cem.

1-Türban Arap kıyafeti de değildir. her ülkenin örtüsü farklıdır. Norveç köylüleri de eşarp takar. Sizi neden rahatsız ediyor? Siz kot pantolon giyiyorsunuz. Kot kültürümüzde var mı peki? Efendim?

2- Dine siyaset bulaşıyor ne demek? Tamam din istismar edilmesin ama Aziz nesin Sivas'ta siyaset konuşup halkı tahrik ederken, siyaset yapmayın uyarısını neden yapmadınız? 37 can öldü.

3- Toplum Araplaştırılıyormuş. Bence varsa böyle bir şey tabii ki yanlış. Lakin siz anaokullarına bile İngilizce konurken neden rahatsız değil misiniz? Yoksa İngiliz emperyalizmi caiz midir?

4- Araplaşmak... Peki bir soru daha: Alevi kelimesi Hz. ALİ'yle ilgili bir konu. Ali gibi olmak yani. Peki ama Ali Arap değil midir? Efendim?

5- Araplar İstiklal Harbi'nde Şerif Hüseyin (kendisi Ali soyundan gelir.) önderlğinde isyan ettiler. Ama küçük bir miktardır bu. Tüm Araplar isyan etmiş değiller. Avrupa Türk'e dost olmaz; Ee Araplar da dost olmasın diyorsun, peki dostumuz olmasın mı?

6- Allah aşkına tarihimizi, dilimizi, dinimizi düzgün öğrenir misiniz?

7- Daha düne kadar Mustafa Kemal Alevileri kesti, astı diyordunuz, ne oldu da Atatürkçü oldunuz şimdi? Bu takiyye değil mi?

Cem Akkilic dedi ki...

Sen beni komünist sanmışsın kerata. Benim kökenim Selanik.
Kot pantolon ve İngilizce eğitimle Cumhuriyet yıkılmaz. Ama Türban ile işler değişiyor.
Matah bir şey olsa zaten Atatürk yasak koymazdı.

Sitemin sloganını oku, ya da bir gözlükçüye uğra.

Mantar gibi çoğalıyorlar. Öyle ki; yakında namuslu kadın kalmayacak! Ey Türk kadını Cumhuriyete ve namusuna sahip çık. Sen Arap değilsin.

Adsız dedi ki...

Boyle geri zekali adsiz gibileri oldugu surece biz bu pis arab dinine, arab diline ve arab pecesine mahkumuz!!

" TURK KADINI SEN KARA CARSAFLARA BURUNMEYE LAYIK DEGILSIN"

EY TURK KADINI SEN ARAB DEGILSIN!! BIZ TURK'UZ TURK!!! ARAB DEGILIZ!! MAL MILLETIZ BIZ COK MAL!!!

SERBEST KÜRSÜ dedi ki...

PEKİ ÖRTÜNME İSLAM DA VAR MI?

Adsız dedi ki...

hehehe Galatasaray'liyim bende bizimkiler iyi rezil ettiler Bunlari... Simdi Yuhalayip göndermeselerdi Tayyip baslayacakti Su Köprüyü yaptik , sukadar yol dösedik, ekonomi su haldeydi bu hale getirdik :)

ne pis oldu Tayyip hemen kacti

Rengin Kasımpatı dedi ki...

Resmen harcamışlar Diyanet İşleri başkanını. Doğruları söyleyen harcanıyor demek ki. Bunlar türbanı yahudilerden aldılar zaten.

Secaattin Elikçi dedi ki...

Türban smürüyü örtüyor.türban sorunu ortaya çıktıktan sonra Türkiye2nin yer altı, yer üstü bütün zenginlikleri satıldı;Zenginliklerin çok azı MÜSİAD denen yerli şeriatçı çetenin eline geçerken- ki bu onlara devede kulak sus payıdır- yaklaşık yüzde seksenlik çok büyük bir arslan payı yabancıların eline geçtiABD yeni üslerle-ki orduyu da kontrol edecek şekilde içimize yerleşti.Türban bu hâliyle namusu örtmez; (Cansız bir nesneler topluluğu olan satan namus mu olur!)bizzat ulusun namusunu sattı.Kör bir bilinç ülkeye egemen oldu.

Adsız dedi ki...

Benim arkadaşımın babası AKP Genel Başkan Yardımcısıdır. Bunlar dindar diye geçinen ama oğlu yani benim arkadaşım içki içer karıya kıza bakar herşeyi yapar. Millete namus bekçiliği yaparken neden kendi oğluna çoluğuna çocuğuna yapmıyor? Her yerde türbanı serbest bırakmaya çalışıyorlar. Fark ettiniz mi bilmem ama AKP iktidara gelmeden önce bu kadar türbanlı kadın varmıydı tabii ki yoktu. Benim sınıf arkadaşım önümde oturan kız türbanlı. Babası sevgilisi olduğunu duyarsa öldürür onu. Ama kızın sevgilisi var. Makyaj yaptığını duyarsa öldürür onu ama makyaj yapıyor. Okul dışında türbanlı ama okul içinde sevgilisiyle el ele sevgilisi belinden tutuyor sürekli öpüyor. Nasıl bir dindarlıktır bu? Arkadaşımla sabah kahvaltı yaparken bir cemaatçi yanımızdan geçti ve arkadaşıma tipe bak dedi. Arkadaşım küpeli biri. Sonra tekrar yanımıza geldi. Sen nasıl müslümansın dedi. Kaşlarını aldırıyorsun küpe takıyorsun, nasıl müslümansın dedi. Adamın tipi aynı sözleri kadar yobazdı. Kafasında takke, üstünde cübbe, saç sakal birbirine girmiş. İyi tamam herşey hoşta, sanane be adam belki müslüman değil? Silah zoruyla mı? Bu adam benim küpe takan arkadaşıma bu lafı söylerken, babası AKP mensubu olan arkadaşıma içki içtiği için birisi laf etti mi hemde yaşı daha 16. Böyle sisteme lanet olsun. Elimden hiç birşey gelemediği için kendimden utanıyorum.

Adsız dedi ki...

siz kimsiniz hangi fakültenin din bilimleri bölümünü bitirdiniz.yada islam dini üzerinde kaç araştırma yaptınız?? bu konularda ki bilgi seviyeniz nedir? neye göre işkembeden sallıyorsunuz.dinsiz olabilirsiniz saygı duyarım,taşa,heykele,puta taparsınız anlarım.ama kimse kimsenin inancına karışamaz zaten senide alakadar etmez...sevmeye bilirsin ama saygı zarurettir.....

Adsız dedi ki...

Alevilik Türk Kültürü'dür.Araplarla karıştırmayın.

Adsız dedi ki...

Sevgili Cem Akkılıç'dan harika bir yazı daha. Hatta ders olmuş...

Adsız dedi ki...

Islami facebook cikiyormus .. :)
- Haldun , Allah'in izniyle seni dürttü :)
- Memnune , pardesülü olan durumunu carsafli olarak degistirdi :)
- Islami facebook sikayet butonu : Allah'a havale et :)
- 27 ortak mü'min kardesiniz var :)
... - Parolaniz yanlis ya da abdestsiz giris yaptiniz :))

Mete dedi ki...

Ağzına yorumlarına sağlık,keyifle okuyorum.

Adsız dedi ki...

ne yani şimdi kravat takınca da hırvat mı oluyoruz:))

Adsız dedi ki...

bu türbanlı genç kızların insanı tahrik etmekten başka yaptıkları birşey yok.bugün açıköğretim sınavındaydım türbanlı kız başını kapatmış ama oturunca bacakları gözüküyor ve insanı tahrik ediyor üstelik üslerine giydikleri giysiler bile seksi,tahrik edici giysiler.yaşını başını almış türbanlı bayanlara birşey dediğim yok onlar bu pisliği yapmıyorlar ama şuanki nesil hem başını kapatıyor hemde etegi kısaltıyor ..