Cem Akkılıç

Ne mutlu Türk'üm diyene!

Cem Akkılıç

Bakıp da göremeyenler...


Gazeteci İlhan Selçuk'un sabahın köründe tutuklanmasıyla zil takıp oynayan, işte demokrasi budur diyenler acaba aynı şey başka bir zaman kendi başlarına gelirse demokrasinin tarifini nasıl yapacaklar?..

Şimdi sevinçten ağızlarından salyalar akan bu zümre, o zaman mazlumlarımı oynayacak. Evet, hem mazlumları oynayacaklar hem de kuyruğuna basılmış kedi gibi cıyaklayacaklar...

Daha bir kaç gün önce AKP'nin kapatılması için açılan dava hakkında ''hukuk yoktur'' diye bas bas bağıran takiyeciler, kapatma davasını açan savcıya söylemediklerini bırakmayanlar, İlhan Selçuk'un tutuklanmasıyla zil takıp oynuyorlar. İşte hukuk diyorlar. İşlerine gelince hukuk, gelmeyince gukuk.

O kapatma davası Türkiye için bir fırsattır. Hatta AKP içinde bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmeleri gerekir. Türkiye'nin çalkantılı siyasi tarihinde daha acıklı parti kapatmalar olmuştur. Bu bir daha olmayacak anlamına gelmez.

Ben bunları bilirim.
Bunların demokrasilerinide bilirim.

Şimdi yargı süreci bile başlamadan İlhan Selcuk'u çete reisi ilan eden gerici hokkabazlar, işlerine geldi mi hukuk iyi, gelmedi mi hukuk kötü diyenler şöyle bir geçmişe baksınlar ve partiler nasıl kapatılmış, niçin kapılarına kilit vurulmuş ve sonuçları nasıl olmuş baksınlar.

Evet ben bunları bilirim.

Bakıp da göremezler,
Görüp de bakamazlar.

Cem Akkılıç
23 Mart 2008

* * * * *
* * * * *